Blog

dłoń kobiety trzyma krem kosmetyczny w opakowaniu

Jak dopasować nadruk do pudełka?

Opublikowano: Wrzesień 30, 2022

Pudełko służy do pakowania produktu, przeznaczonego do sprzedaży. Pełni funkcję ochronną, bo zabezpiecza zawartość przed uszkodzeniem, ale też zachęca do zakupu towaru. Opakowanie wykonywane jest nie tylko z tektury, ale również z tworzywa sztucznego i szkła. Na każdym musi być umieszczony nadruk i informacją o producencie i towarze.

Czytaj dalej

forma wtryskowa

Jak wygląda produkcja opakowań metodą wtrysku?

Opublikowano: Czerwiec 13, 2022

Dzięki rozwojowi technologii można wykonywać opakowania metodą wtrysku, która umożliwia wytworzenie różnego rodzaju kształtów nie tylko opakowań, ale i zakrętek pojemników. Jak to wygląda i na czym polega? Sprawdźmy!

Czytaj dalej

opakowania

Jaką rolę odgrywają opakowania? Barwa, jakość, atrakcyjność

Opublikowano: Kwiecień 20, 2022

Gorącym tematem stały się w ostatnich czasach opakowania, szczególnie opakowania na kosmetyki. O ich wpływie na atrakcyjność produktu można mówić wiele – nie można jednak podważyć, że design ma znaczenie. Kwestia jest jednak bardziej złożona, aniżeli mogłoby na to wskazywać postrzeganie jej wyłącznie przez pryzmat marketingu. Jaką rolę odgrywają opakowania?

Czytaj dalej

kosmetyki

Jakie cechy wyróżniają opakowania na kosmetyki z polistyrenu

Opublikowano: Marzec 15, 2022

Na decyzję o zakupie kosmetyku często istotny wpływ ma estetyka jego ekspozycji oraz wygląd samego opakowania produktu. Opakowanie to pierwszy element, który zwraca uwagę, jeszcze zanim zdejmie się artykuł ze sklepowej półki. Musi być zatem na tyle przyjemne dla oka, by zainteresować potencjalnego konsumenta i wyróżnić produkt na tle konkurencji. Kosmetyki najczęściej pakuje się w opakowania z tworzyw sztucznych. Dużą popularnością w tej branży cieszą się te wykonywane z polistyrenu. O tym, jakie cechy je wyróżniają, piszemy w dalszej części artykułu.

Czytaj dalej

kobieta ma krem na palcu

Gdzie znajdą zastosowanie słoiczki plastikowe?

Opublikowano: Styczeń 17, 2022

Opakowania na produkty mogą przyjmować różną postać. Są to w stanie być zarówno pudełka, jak i tuby. Nie ulega jednak wątpliwości, że pośród opakowań prawdziwą klasyką są słoiki. Niegdyś najpopularniejsze były te szklane. Dziś jednak coraz częściej można je zobaczyć także w wersji plastikowej, co wcale nie oznacza, że gorszej. Wprost przeciwnie, słoiki plastikowe charakteryzują się wieloma zaletami, co sprawia, że akcesoria te można wykorzystywać w bardzo różnych celach.

Czytaj dalej

cienie

Czym się kierować przy wyborze opakowań do cieni?

Opublikowano: Styczeń 13, 2022

Wybór opakowań kosmetycznych bywa bardzo trudny. Powinniśmy zwrócić uwagę na wiele różnych kryteriów, które sprawią, że nasz produkt wyróżni się spośród oferty konkurencji, przyciągnie uwagę potencjalnych klientów, zostanie odpowiednio zabezpieczony oraz będzie praktyczny w zastosowaniu. Wyjaśniamy, na co warto zwrócić szczególną uwagę, wybierając opakowania do cieni.

Czytaj dalej

kosmetyki

Opakowania plastikowe w kosmetyce

Opublikowano: Styczeń 12, 2022

Produkty kosmetyczne stosowane do makijażu i w codziennej pielęgnacji najczęściej dostępne są w plastikowych opakowaniach. Popularność takiej formy przechowywania ma swoje uzasadnienie. Z wielu powodów jest to najlepsze rozwiązanie. Trwałe opakowania pozwalają cieszyć się kosmetykami przez długi czas.

Czytaj dalej