Gdzie znajdą zastosowanie słoiczki plastikowe?


Styczeń 17, 2022

Opakowania na produkty mogą przyjmować różną postać. Są to w stanie być zarówno pudełka, jak i tuby. Nie ulega jednak wątpliwości, że pośród opakowań prawdziwą klasyką są słoiki. Niegdyś najpopularniejsze były te szklane. Dziś jednak coraz częściej można je zobaczyć także w wersji plastikowej, co wcale nie oznacza, że gorszej. Wprost przeciwnie, słoiki plastikowe charakteryzują się wieloma zaletami, co sprawia, że akcesoria te można wykorzystywać w bardzo różnych celach.

Główne zalety plastikowych słoików i słoiczków to lekkość oraz brak podatności na tłuczenie. Plastikowe słoiki można transportować bez obaw, że zetknięcie z twardym obiektem je zniszczy. Ponadto kiedy przez przypadek plastikowy słoik wyślizgnie się z dłoni, nie zagrozi mu rozbicie. Jakiego rodzaju produkty mogą liczyć na opakowanie odznaczające się takimi zaletami? 

Artykuły farmaceutyczne, kosmetyczne, spożywcze

Niewątpliwie zastosowanie plastikowych słoiczków jest przydatne w farmaceutyce. Bardzo wiele pastylek jest sprzedawanych właśnie w tego typu opakowaniach. A korzystanie z nich jest jeszcze bardziej uprawnione w przypadku płynnych substancji. Nie ma bowiem z nimi ryzyka, iż środek leczniczy wyleje się na zewnątrz po stłuczeniu słoika. 

W plastikowych słoikach można naturalnie przechowywać również kosmetyki. Przykładem takiego sposobu wykorzystania są chociażby pojemniki na kremy pielęgnacyjne. Nie dość, że dzięki plastikowym słoikom zyskują one ochronę, to jeszcze łatwo się je nakłada. W tego typu opakowaniach mogą być przechowywane również wszelkiego rodzaju peelingi, domowe maseczki, odżywki do włosów, balsamy czy maści. Plastikowe słoiki w żaden sposób nie wpływają na cechy znajdujących się w nich substancji, dzięki czemu zachowują one swoje pierwotne właściwości. Warto wspomnieć również o tym, że dzięki przezroczystości materiału, z którego wykonany jest produkt można sprawdzić pozostałą ilość produktu i bez problemu uzupełnić zapasy przed ich wyczerpaniem.