Jakie cechy wyróżniają opakowania na kosmetyki z polistyrenu


Marzec 15, 2022

Na decyzję o zakupie kosmetyku często istotny wpływ ma estetyka jego ekspozycji oraz wygląd samego opakowania produktu. Opakowanie to pierwszy element, który zwraca uwagę, jeszcze zanim zdejmie się artykuł ze sklepowej półki. Musi być zatem na tyle przyjemne dla oka, by zainteresować potencjalnego konsumenta i wyróżnić produkt na tle konkurencji. Kosmetyki najczęściej pakuje się w opakowania z tworzyw sztucznych. Dużą popularnością w tej branży cieszą się te wykonywane z polistyrenu. O tym, jakie cechy je wyróżniają, piszemy w dalszej części artykułu.

Czym charakteryzują się opakowania na kosmetyki z polistyrenu?

Wyroby z polistyrenu cechuje zarówno estetyka, jak i funkcjonalność. Opakowania produkowane z tego tworzywa przede wszystkim wyróżnia wysoki poziom przezroczystości. Dzięki temu producenci mogą estetycznie wyeksponować swoje kosmetyki, co ma bardzo duże znaczenie w tej branży. Poza tym przezroczyste opakowania dają klientom możliwość obejrzenia produktów przed zakupem. Wyroby z polistyrenu mogą też przyjmować różne kształty. Bogata oferta opakowań dostępnych w ofercie firmy Jan&Tom sprawia, że każdy może znaleźć model odpowiadający jego preferencjom estetycznym. W naszej ofercie znaleźć można m.in. kasetki w formie owalnej, okrągłej i prostokątnej oraz charakterystyczne oprawki na eyeliner, lipliner lub błyszczyk. Poza tym oferujemy również możliwość personalizacji opakowań zgodnie z życzeniami klientów.

Dużą zaletą naszych opakowań z polistyrenu jest też możliwość w pełni higienicznego zapakowania produktów. Nasze opakowania świetnie chronią zamknięte w nich kosmetyki przed czynnikami zewnętrznymi. Są na tyle szczelne, że po zamknięciu opakowań do ich wnętrza nie przedostają się bakterie i inne drobnoustroje. Dają również gwarancję ochrony przed wilgocią i wodą. Ponadto skutecznie zabezpieczają przechowywane w nich kosmetyki przed mechanicznymi uszkodzeniami. Atutem opakowań z polistyrenu jest także ich niska waga. Dzięki temu nie stanowią dużego obciążenia w czasie transportu i nieznacznie wpływają na wagę kosmetyku.