Opakowania plastikowe w kosmetyce


Styczeń 12, 2022

Produkty kosmetyczne stosowane do makijażu i w codziennej pielęgnacji najczęściej dostępne są w plastikowych opakowaniach. Popularność takiej formy przechowywania ma swoje uzasadnienie. Z wielu powodów jest to najlepsze rozwiązanie. Trwałe opakowania pozwalają cieszyć się kosmetykami przez długi czas.

Zalety plastikowych opakowań na kosmetyki

Plastik charakteryzuje się tym, że jest materiałem wytrzymałym, a jednocześnie stosunkowo lekkim. Szczelne opakowanie nie przepuszcza światła ani wilgoci, dzięki czemu produkty kosmetyczne zachowują wszystkie swoje właściwości. Kosmetyki w plastikowych opakowaniach są skutecznie chronione przed czynnikami zewnętrznymi.

Opakowanie z tworzyw sztucznych daje wiele możliwości personalizacji. Szeroka gama dostępnych kolorów pozwala na dopasowanie produktów do całościowej identyfikacji wizualnej marki oraz wyodrębnienie poszczególnych linii kosmetyków.

Zajmujemy się produkcją opakowań kosmetycznych od 1991 roku. Zdajemy sobie sprawę, jak ważna w tej branży jest dbałość o szczegóły. Oferujemy między innymi kasetki na cienie w wielu rozmiarach i kształtach. Nasze opakowania ozdabiamy również takimi metodami, jak hot-stamping i tampodruk. Estetyczny efekt jest dla nas kluczowy. Jesteśmy w stanie dopasować każdy typ opakowań kosmetycznych do Państwa wymagań.

Jakie kosmetyki przechowywane są w plastikowych opakowaniach?

Znaczna część kosmetyków do makijażu dostępna jest w opakowaniach z tworzyw sztucznych. Oprócz trwałości charakteryzują się też wygodą użytkowania, co jest bardzo ważne w kosmetyce. Świetnie sprawdzają się podczas codziennego makijażu, ale też w podróży.

Prawidłowo wykonane opakowanie daje gwarancję, że kosmetyk będzie bezpieczny, nie wyleje się ani nie wysypie. Idealnie nadają się również do damskiej torebki, ponieważ są lekkie. Opakowania plastikowe przeznaczone są na kosmetyki sypkie i prasowane, takie jak pudry, cienie, róże, bronzery, ale nie tylko. Wykorzystywane są również jako oprawki na eyeliner i błyszczyk. Przezroczyste opakowania tego typu ułatwiają wybór ulubionego odcienia w drogerii.