Jak wykonuje się na opakowaniach nadruk metodą hot-stampingu?


Styczeń 11, 2022

Obecnie klienci zakupujący różnego rodzaju produkty zwracają uwagę nie tylko na zawartość opakowania, ale również na samo opakowanie. Jedną z metod służących do ich zadrukowania jest tzw. hot-stamping. Na czym dokładnie on polega oraz jakie są jego główne zalety?

Na czym polega hot-stamping i jak się go wykonuje?

Metoda ta to inaczej termodruk. W jej przypadku stosuje się więc matryce, które przewodzą ciepło, aby odbijać (stemplować) folię. Kluczowa jest w tym przypadku właśnie wysoka temperatura, dzięki której barwne folie mogą w sposób precyzyjny się przykleić.

Co ważne, dzięki tej technice można nanosić niemalże dowolne motywy, co pozwala na uzyskiwanie naprawdę wyjątkowych efektów wizualnych. Metoda ta sprawdzi się więc świetnie do dekorowania opakowań kosmetycznych, np. opakowań okrągłych, które także mamy w naszym asortymencie produktowym.

Jakie są zalety hot-stampingu?

Jedną z głównych zalet tej metody jest to, że doskonale sprawdza się w przypadku ozdabiania wielu różnych typów opakowań, od tworzyw sztucznych po szkło. Sprawia to, że jest ona bardzo uniwersalna, głównie dzięki temu, że nie doprowadza do uszkadzania zewnętrznej warstwy danego opakowania. Co ważne, możliwe jest tym samym uzyskanie naprawdę spektakularnych zdobień, które bez wątpienia przyciągną wzrok klienta i z dużym prawdopodobieństwem zachęcą go do zakupu.

Jak zadbać o wysoką jakość hot-stampingu?

Oczywiście finalny efekt będzie zależał także od tego, czy proces zostanie wykonany zgodnie z kilkoma zasadami. Bardzo ważne jest to, aby wybrać odpowiedni materiał na matrycę.

Jak doskonale widać, hot-stamping to świetna metoda do ozdabiania opakowań tak, aby były jeszcze bardziej estetyczne oraz przyciągały wzrok potencjalnych nabywców.